Od czego zależy wybór metrażu mieszkania?

Estimated read time 2 min read

Zakup mieszkania określany jest jako jeden z poważniejszych i kosztownych zakupów  w życiu. To zupełnie zrozumiałe, że kupując wymarzone M, chcemy, aby spełniało wszystkie wymogi i oczekiwania. Jedną z kluczowymi decyzji, którą należy podjąć, jest metraż i liczba pokoi. Czym kierować się w tej kwestii? Jaka powierzchnia okaże się najlepszym wyborem? 

Podczas wyboru najwłaściwszego metrażu należy kierować się przede wszystkim liczbą członków rodziny, a także ewentualną umożliwią jej powiększenia się. Doskonale, gdyby każdy z domowników miał swoją wolną przestrzeń – nawet niewielka, która zagwarantuje mu prywatność i spokój. Kolejnym ważnym aspektem jest przestrzeń wspólna, taka jak np. salon czy balkon, w której domownicy będą mogli spędzać razem czas. To nie niezwykle ważne dla osób rodzinnych, które ponad wszystko cenią sobie czas spędzony z najbliższymi. 

Szacuje się, że rodzina 4-osoba najlepiej czułby się w mieszkaniu o powierzchni 70-80 metrów  kwadratowych. 

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że obecnie na rynku znaleźć można mieszkania liczące nawet 100 metrów kwadratów. Jednym z nich jest osiedle Nowe Południe, czyli zupełnie nowy i innowacyjny budynek wielorodzinny położony w południowej części Stegien, przy ul. Śródziemnomorskiej.

Jakie mieszkanie dla singla? 

Single lub osoby studiujące/ pracujące bez wątpienia zainteresowani będą zupełnie innymi metrażami, niż rodziny wielodzietne. W zdecydowane większości przypadków wystarczająca okaże się kawalerka obejmująca jeden pokój z aneksem kuchennym i łazienkę – o powierzchni użytkowej ok. 30 m². 

Single, którzy przyzwyczaili się do nieco większych przestrzeni, lub pracujący zdalnie mogą przemyśleć zakup mieszkania dwupokojowego o metrażu 35 – 45 metrów kwadratowych

Powiązane artykuły

Więcej od tego Autora