Jak działa sterowanie roletami?

Estimated read time 2 min read

Nie ulega wątpliwości, że w zasadzie wszyscy posiadacze mieszkania chcieliby, aby cztery katy spełniały ich wszystkie oczekiwania. Zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym czy funkcjonalnym. Sterowanie roletami i żaluzjami to jedna z tych kwestii, która znacznie przybliża do ideału. ponadto ułatwia funkcjonowanie w codziennym życiu. 

Prawdopodobnie każdy gospodarz, który w domu posiada się więcej niż jedną roletę, żaluzję lub markizę zgodzi się z faktem, że iż codziennie podnoszenie i opuszczanie na dłuższą metę może być nużące i męczące. Ale przecież to właśnie one zapewniają poczucie bezpieczeństwa, intymności i prywatności. Ponadto doskonale radzą sobie z tłumienie wszelkiego rodzaju hałasów i odgłosów dobiegających z zewnątrz. 

Automatyczne systemy dają niemal nieograniczone możliwości. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż mogą być one aktywowane automatycznie bez ingerencji człowieka (dzięki temu gwałtowne burze lub silne podmuch wiatru nie będą stanowić żadnego problemu) lub kierowane specjalistycznym oprogramowaniem czasowym, który dostosowany jest i odpowiada na wszelkie potrzeby mieszkańców (automatyczne opuszczanie wieczorem i podnoszenie rankiem, gdy zaczynamy dzień). Oprócz funkcjonalności zapewniona zostanie również intymność. 

Sterowanie automatyczne odbywa się  na dwa sposoby: elektrycznie lub radiowo. Elektryczne lub przewodowe sterowanie jest to najbardziej podstawowy sposób automatyzacji. Ten sposób wymaga dokładnego przemyślenia jeszcze na etapie prac wykończeniowych. Konieczna jest bowiem instalacja elektryczna między włącznikiem rolety a jej silnikiem. 

Z kolei radiowe sterowanie roletami może być zamontowany w zupełnie dowolnym momencie. Zapewnia on możliwość sterowania systemem za pomocą pilota lub  aplikacji na naszym telefonie komórkowym. 

Powiązane artykuły

Więcej od tego Autora