Czym kierować się przy wyborze lampy w stylu skandynawskim?

Estimated read time 2 min read

Lampy w stylu skandynawskim obecnie są jednymi z najchętniej wybieranych typów oświetlenia. Mimo że na pozór mogą sprawiać wrażenie surowych, to odpowiednio dobrana barwa światła jest w stanie zdziałać prawdziwe cuda! Dzięki temu, że każdy model jest inny, a ich styl nie jest jednoznacznie określony, znalezienie najwłaściwszej, która stanie się przysłowiową wisienką na torcie w naszym wnętrzu, będzie znacznie uproszczone. Czym kierować się przy wyborze lampy w stylu skandynawskim? 

Oświetlenie w stylu scandi to doskonała opcja dla osób, które cenią sobie bliskość z naturą, a także ciepły i przytulny nastrój. Domownicy powinni czuć w nich spokój, wyciszenie, a także bezpieczeństwo. Jak powinny wyglądać aranżacje? Przede wszystkim nie może zabraknąć w nim elementów, przywodzących na myśl przyrodę, jak np. drewniane elementy i dodatki. Ponadto warto skupić się na ekologicznych tkaninach, jasnej i pastelowej kolorystyce, a także dużej ilości światła! Ciekawe propozycję oświetlenia w stylu skandynawskim znaleźć można w sieci, np.

lampy styl skandynawski

Nie sposób nie wspomnieć jednak o tym, że materiały, które cieszą się największą popularnością to metal, szło, a także klosze wykonane z juty w naturalnym kolorze. Aktualne trendy aranżacyjne jednoznacznie wskazują na fakt, iż wnętrza warto uzupełniać o wiszące lampy. Mimo że na pozór prezentują się jak klasyczne żyrandole, to ich minimalizm połączony z funkcją dekoracyjną sprawiają, że nie sposób jest oderwać od nich wzrok. wykończenie to docenią nawet najbardziej wybredni miłośnicy designu. 

Powiązane artykuły

Więcej od tego Autora