Jaka farba do pokoju dziecka?

Estimated read time 2 min read

Nie jest tajemnicą, że każdy maluch marzy o posiadaniu własnego, bajkowego pokoju. w którym z przyjemnością będzie mógł oddawać się długim zabawom czy odpoczynkowi. Rodzice oprócz mebli i czy dodatków, muszą dokładnie przemyśleć kwestię wykończenia ścian. Jaka farba do pokoju dziecka będzie najlepszym wyborem? Priorytetem jest soczyście fakt, aby była ona bezpieczna dla zdrowia dziecka. Czy to możliwe? Oczywiście! Niektóre z tego typu produktów podczas nakładania i schnięcia nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji i związków. 

Zastanawiasz się jaka farba do pokoju dziecka będzie najlepsza? Podczas zakupu zwróć szczególną uwagę na to, aby w składzie zamiast rozpuszczalników zawarta była woda. Ten sposób rozcieńczenia jest zdecydowanie bezpieczniejszy dla zdrowia dziecka. Najpopularniejszymi farbami tego typu są farby akrylowe, w których to nic innego żywica akrylowa jest spoiwem i łącznikiem. Farby te należą do grupy farb emulsyjnych. 

Największą zaletą tego typu farb jest niezwykle łatwe rozprowadzanie i fenomenalne krycie. Ponadto dość szybko schną. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że powłoki, które tworzą, po zaaplikowaniu na ścianę są paroprzepuszczalne. 

Niektórzy producenci, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, do niektórych rodzajów farb dodają środki zapachowe. dzięki temu po nałożeniu ich na ściany pomieszczenie może pachnieć lawendą czy jaśminem. Należy pamiętać jednak o tym, że są to środki syntetyczne, przez co mogą uczulać i podrażniać. Pamiętaj, że to jaka farba do pokoju dziecka trafi do Twojego koszyka, powinno zależeć przede wszystkim od składu!

Powiązane artykuły

Więcej od tego Autora