Pomysły na jesienno-zimowe aranżacje balkonów i loggii

Estimated read time 3 min read

Jesienny i zimowy balkon wbrew utartym przekonaniom może zachwycić różnorodnością kolorów, barw i oczywiście roślin. Kluczem do sukcesu jest wybranie roślinności dopasowanej do pory roku. W przypadku mieszkańców bloków balkony stanowią ich prywatną zieloną przestrzeń, niejednokrotnie zastępującą przydomowe ogródki. Jakie rośliny są w stanie znieść zmienne warunki pogodowe, silny wiatr, a nawet przymrozki? Poniżej przedstawiamy uwielbiane jesienne kwiaty na balkon, które zachwycają wyglądem i prostą pielęgnacją. Dzięki nim każdy jesienny i zimowy balkon nabierze niepowtarzalnego charakteru i klimatu.

Jakie jesiennie kwiaty na balkon sprawdzą się najlepiej?

Wbrew pozorom sprzątnięcie wiklinowych krzeseł czy leżaków wcale nie musi oznaczać, że od tego czasu balkon lub loggia będą świecić pustkami. Wręcz przeciwnie. Fioletowy, liliowy, a może intensywny róż? Wybór kolorystyki zależy już tylko od preferencji użytkowników. Do najpopularniejszych jesiennych kwiatów na balkon, które niejednokrotnie umieszczane są w donicach, zalicza się astry, chryzantemy, a także wrzosy. Warto wspomnieć, że potencjalni inwestorzy coraz częściej uważają balkony i loggie za obowiązkowy element konstrukcji architektonicznej. Wielu developerów posiada mieszkania z loggią, balkonem, a nawet tarasem. Dzięki różnorodności metrażu i rozkładu pomieszczeń klienci mogą dopasować mieszkanie do swoich potrzeb i oczekiwań. Na uwagę zasługuje również fakt, że budynek zanurzony będzie w kwiatowym w ogrodzie. Dzięki temu mieszkańcy zarówno jesienią, jak i zimą mogą napawać się widokiem kwitnącej i poprawiającej nastrój roślinności.

Zimowe balkony – zestawienie roślin

Jak już wspominaliśmy, jesienne i zimowe balkony wprost uwielbiają wrzosy. Są to sezonowe rośliny jednoroczne, z których można tworzyć wyjątkowe kompozycje i zestawienia kwiatowe. Zarówno wrzosy, jak i wrzośce kwitną jesienią. Zasadzone np. w skrzyniach dodają uroku i wdzięku. To doskonały sposób dla osób, które loggię traktują jako przedłużenie mieszkania i dodatkowe miejsca do przechowywania. Jesienne kwiaty na balkon to także chryzantemy. Są to kwiaty w słonecznym kolorze, które perfekcyjnie prezentują się w bukietach i kompozycjach kwiatowych. Dostępne są w najróżniejszych kolorach (czerwony, pomarańczowy, różowy, fioletowy) i kształtach. Warto wspomnieć także o astrach, które prawdopodobnie na stałe wpisały się w wystrój jesiennych i zimowych ogrodów. Niektóre z tych kwiatów o gwiaździstym kształcie mogą kwitnąć aż do końca listopada. Aby zachwycały wyglądem, potrzebują żyznych i przepuszczalnych gleb.

Wybór jesiennych kwiatów na balkon w rzeczywistości jest bardzo przyjemnym wyzwaniem. Kluczem do sukcesu jest oczywiście wybór odpowiednich, czyli w tym przypadku wytrzymałych i zimnolubnych roślin, które w nienaruszonym stanie przetrwają nawet bardzo trudne warunki pogodowe.

Powiązane artykuły

Więcej od tego Autora