Jak używać piłeczek golfowych?

Estimated read time 3 min read

Golf jest dyscypliną uprawianą na świeżym powietrzu na powierzchni trawiastej. Sport ten polega na wbiciu piłeczki golfowej do odpowiedniego dołka, który ma kształt cylindra. Piłeczki golfowe uderza się za pomocą specjalistycznego kija. Zadaniem zawodnika jest jak najszybsze wbicie piłki do danego dołka. Im mniejsza liczba uderzeń tym większa szansa na zwycięstwo. Ta dyscyplina pojawiła się na igrzyskach dotąd czterokrotnie, także w dwóch ostatnich imprezach czterolecia w Rio de Janeiro i Tokio. Aby liczyć się w walce o zwycięstwo trzeba zaliczyć osiemnaście wbić do dołków. Profesjonalny turniej trwa cztery dni. Zaliczenie dołka rozpoczynamy od takiego specjalnego miejsca jak tee box, ponieważ mamy tam namalowane miejsce odkąd zaczynamy grę. Pozostałe uderzenia wykonujemy z miejsc, gdzie zatrzymała się piłeczka golfowa po ostatnim uderzeniu.

Rodzaje piłek golfowych piłki

Piłki golfowe można dopasować do swoich umiejętności. W zależności stopnia zaawansowania wybieramy różne rodzaje piłek. Dla graczy początkujących mogą to być piłki jednoczęściowe. Są one najtańsze i dosyć trwałe. W ostatnich latach są jednak wypierane przez piłki dwuwarstwowe. Po prostu dalej latają i są bardziej precyzyjne niż te jednowarstwowe. Pokrycie grubą powłoką surlynową powoduje, że staje się bardzo trwała i trudna do zniszczenia. Dla graczy bardziej zaawansowanych polecane są piłeczki trójwarstwowe. Dodatkowa warstwa w samym centrum piłki daje jej większą sprężystość i wzmacnia jeszcze jej twardość. Na pewno jest dobrym modelem do wybrania dla osób, które nie chcą płacić dużych pieniędzy na piłeczki, a chcą cieszyć się dobrą jakością. Zawodowcy używają piłeczek czterowarstwowych i pięcio warstwowych. Dodatkowe warstwy dają większą kontrolę nad uderzeniem.

Piłki golfowe – inne zastosowania

Piłeczki golfowe można używać do innych aktywności. Słabszej jakości produkty mogą być używane do zabawy psami. Zwierzęta uwielbiają zabawy ze swoimi właścicielami. Można ich użyć do zbolałych mięśni u człowieka. Wystarczą dwie piłeczki do masowania obolałych mięśni po całym dniu. Kiedy pada deszcz fajną alternatywą jest mini golf pod krytym dachem. To idealna forma spędzania czasu zarówno dla rodzin oraz przyjaciół. Golf daje nieograniczone możliwości rozwoju. Ludzie kochający ruch mogą wybrać wiele dyscyplin, ale ten sport wymaga niesamowitej precyzji, cierpliwości i opanowania w decydujących sytuacjach. Dla osób lubiących długie spacery i kontakt z przyrodą to fajne doświadczenie.

Powiązane artykuły

Więcej od tego Autora