Czym kierować się przy zakupie zmywarki?

Estimated read time 2 min read

Zmywarka jest jednym z tych urządzeń, bez którego wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania. Mimo że jeszcze kilka lat temu sprzęty tego typu wydawały się towarem luksusowym, dziś stały się niemal obowiązkowym elementem wyposażenia kuchennego. Jaką zmywarkę wybrać? 

Nie ulega wątpliwości, że największymi zaletami posiadania zmywarki są oszczędność – zarówno czasu, jak i pieniędzy. Zdecydowanie więcej zaoszczędzisz, wybierając outlet MaxiMedia, który w ofercie posiada szeroką gamę używanych i powystawowych zmywarek w bardzo atrakcyjnej cenie. To właśnie dzięki tym urządzeniom można z łatwością posprzątać po obiedzie lub pozbyć się stert zalegających w zlewie naczyń. Aby móc cieszyć się niezawodnym sprzętem, który posłuży na lata, podczas zakupu należy zwrócić uwagę na: 

  • klasę energetyczną (najlepiej nie niższą niż A), 
  • pojemność, 
  • zużycie prądu, 
  • poziom zużycia wody i hałasu, 
  • dostępne programy, 
  • rozmiar. 

Nie sposób nie wspomnieć o tym, że najnowocześniejsze modele modelek posiadają wiele ciekawych funkcji i programów, dzięki którym naczynia już zawsze wyglądać będą jak nowe. Dostępne na rynku zmywarki występują w dwóch rozmiarach: zmywarki o szerokości 45 cm i zmywarki o szerokości 60 cm. Należy liczyć się jednak z tym, że mniejsze zmywarki automatycznie oznaczają mniejsze pojemności. Wybór zależy przede wszystkim od wielkości kuchni, a także ilości domowników. 

Jakie są rodzaje zmywarek? 

Zmywarki wolnostojące – największą zaletą tego typu urządzeń jest to, że możemy postawić ją w dowolnym miejscu w  kuchni. Do urządzenia podłącza się prąd, wodę ciepłą lub zimną, a także kanalizację. Zmywarki do zabudowy –  urządzenia te są umieszczane w ciągu szafek kuchennych. Co więcej, front zmywarki może być całkowicie zabudowany frontem meblowym. Stoisz przed trudnym wyborem innych sprzętów do zabudowy, np. lodówki? Zapraszamy do lektury naszego artykułu!

Powiązane artykuły

Więcej od tego Autora