5 najlepszych darmowych programów do tworzenia wirtualnego wnętrza mieszkania

Estimated read time 3 min read

Dużo czasu spędzamy w sieci wybierając wystrój wnętrza, jaki chcemy mieć w naszym mieszkaniu czy domu. Strony internetowe zostały zastąpione przez darmowe programy zaprojektowane specjalnie po to, aby pomóc każdemu stworzyć mieszkanie swoich marzeń. Wybraliśmy jedenaście najlepszych

Kiedy planujesz remont lub chcesz zmodernizować swój dom, musisz mieć wizualny obraz tego, jak to będzie wyglądać. Przemyślenie wszystkich aspektów i szczegółów może być naprawdę trudne. Dlatego właśnie stworzono oprogramowanie do modelowania wnętrz, które pomoże nawet początkującym użytkownikom z łatwością urządzić swój dom. Ogromne galerie dekorów i faktur, wraz z nieograniczoną liczbą układów pomieszczeń, pozwolą na perfekcyjne zwizualizowanie każdej przestrzeni. Wszystkie poniższe aplikacje do projektowania wnętrz są darmowe.

1.  Planner 5D

Jest to popularna aplikacja internetowa do tworzenia układów pomieszczeń, mieszkań, domów, a także projektowania wnętrz, architektury krajobrazu, a nawet basenu. Możesz zaprojektować szczegółowy plan piętra bez żadnych umiejętności architektonicznych lub inżynierskich. Najbardziej rozbudowana baza, w której oprócz standardowych atrybutów doboru wyposażenia, kolorystyki i materiałów znajdują się również schody, okna, ścianki działowe. Dzięki oszałamiającej grafice 3D możesz nawet modelować scenerię z ulubionego filmu. Jest aplikacja na iPada, a pewnego dnia pojawiła się też wersja na iPhone’a.

2. Roomstyler.com / Mój planer pokoju deco 3D

Dzięki prostemu interfejsowi program do  projektowania wnętrz ma jednak wiele możliwości. Możesz wgrać własny plan domu, a także „pobawić się” tymi z bazy danych. Z galerii dekoracji wnętrz można wstawiać ściany, drzwi, okna i sprzęt AGD, kontemplując wszystkie zmiany zachodzące w 3D. Integracja ze sklepami pozwala od razu poznać charakterystykę cenową wybranych nieruchomości. Możesz także podzielić się swoim modelem ze znajomymi na Facebooku.

3. IKEA Home Planner

Wnętrza stworzone w oprogramowaniu IKEA można zapisać jako projekt i dodać na serwer sklepu. Stosując do niego katalog firmy, możesz ocenić, jak ta lub ta rzecz będzie wyglądać w konkretnym pomieszczeniu. Po odebraniu niezbędnych mebli i wystroju możesz natychmiast obliczyć koszt i udać się do najbliższego sklepu IKEA. Osobno można wyróżnić aplikację do modelowania kuchni.

4. HomeByMe

Nowoczesne narzędzie do tworzenia i planowania pokoju, domu lub działki. Program do planowania mieszkania w 3D. Projekt zaczyna się od widoku 2D i pustej planszy, a następnie można go renderować. Uwzględniono wybór mebli od wiodących projektantów i producentów, możliwości stworzenia wnętrza jest naprawdę wiele.

5. SmartDraw

Jest to poręczny edytor graficzny do tworzenia diagramów i rysunków, wykresów i schematów blokowych, planów pięter i prezentacji. Mogą z niego korzystać zarówno początkujący projektanci, jak i profesjonaliści. Idealny dla biznesu jako asystent planowania mieszkań, domów, powierzchni biurowych i elewacji budynków. Wbudowana biblioteka ponad 50 000 symboli i obrazów znacznie ułatwi projektowanie, oszczędzając czas. 

Powiązane artykuły

Więcej od tego Autora