Czym jest apartament?
Osoby będące na etapie poszukiwań wymarzonego lokum z pewnością spotkały się z określeniem apartament, który coraz częściej pojawia się w kolejnych ofertach deweloperskich. Czym lokal taki różni się od klasycznego mieszkania? Otóż różnic jest naprawdę sporo!
Apartament – co to takiego?
Apartament nie bez przyczyny przywodzi na myśl same pozytywne skojarzenia i odczucia. Już z definicji tego typu lokali wynika bowiem, że powinny one być wyposażone w szereg jednoznacznie określonych udogodnień. Co ciekawe, spora część osób myli pojęcia i uważa, że apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie to dokładnie to samo. Tak jednak nie jest!
Aby lokal można było nazwać apartamentem, powinien spełniać wymogi dotyczące rozkładu poszczególnych pomieszczeń i ich wielkości. Mniej ważny jest w tym przypadku metraż, ponieważ apartamentem mogą być nazywane zarówno luksusowe kawalerki, w których wysokość wnętrz apartamentu to minimum 3 metry, jak i mieszkania 2-, czy 4-pokojowe. Szeroką ofertę apartamentów o zróżnicowanym metrażu i ilości pomieszczeń znaleźć można w inwestycji przy ulicy Niemcewicza w Warszawie.
W teorii przyjęło się, że idealny apartament to taki, który posiada następujące pomieszczenia: kuchnia, salon (lub salon z aneksem kuchennym), sypialnia (najlepiej z przynależną do niej łazienką), łazienka, garderoba, gabinet, pralnia, pomieszczenie gospodarcze. Każda kolejna sypialnia powinna posiadać własną, przypisaną tylko do niej łazienkę. Szukasz praktycznych wskazówek jak uzbierać na mieszkanie? Zapraszamy tutaj.
Ile metrów kwadratowych powinien mieć apartament?
Niektórzy specjaliści uważają, że minimalna powierzchnia apartamentu powinna wynosić 100 m2. Jest to jednak kryterium bardzo umowne, które uzależnione jest od ilości pomieszczeń.
Apartamenty dodatkowo na tle innych inwestycji wyróżniają się wysokim standardem wykończenia, odpowiednim doświetleniem przez światło dzienne, a także właściwym zabezpieczeniem przed hałasem.